Έναρξη υπογραφής συμβάσεων των κατόχων voucher για τους Παιδικούς Σταθμούς τα ΚΔΑΠ και ΚΔΑΠΜΕΑ του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ.

Έναρξη υπογραφής συμβάσεων των κατόχων voucher  για τους Παιδικούς Σταθμούς τα ΚΔΑΠ και ΚΔΑΠΜΕΑ του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ.

Σας γνωρίζουμε ότι:

Η διαδικασία υπογραφής Σύμβασης  για τα ΚΔΑΠ και ΚΔΑΠΜΕΑ θα ξεκινήσει την Δευτέρα 4/9/2023  και ώρα  8:00 π. μ. και θα ολοκληρωθεί την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 15:00.

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΑ ΤΙΣ ΚΑΤΩΘΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ:

Δευτέρα  4/9/2023

Εγγραφές παιδιών στο  Κ.Δ.Α.Π.ΜΕΑ

Εγγραφές παιδιών  στο Κ.Δ.Α.Π. ΔΟΠΠΑΧ Α  και  Β  ΒΑΡΔΙΑ

Τρίτη  5/9/2023

Εγγραφές παιδιών στο  Κ.Δ.Α.Π.ΜΕΑ

Εγγραφές παιδιών  στο Κ.Δ.Α.Π. ΔΟΠΠΑΧ Α  και  Β  ΒΑΡΔΙΑ

Εγγραφές παιδιών στο Κ.Δ.Α.Π.  21ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας

Εγγραφές παιδιών στο Κ.Δ.Α.Π. 3ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Αρτάκης.

Εγγραφές παιδιών στο Κ.Δ.Α.Π. 2ο Δημοτικό Σχολείο Βασιλικού

Εγγραφές παιδιών στο Κ.Δ.Α.Π. 4ο   Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας

Εγγραφές παιδιών στο Κ.Δ.Α.Π. 5ο   Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας

Εγγραφές παιδιών στο Κ.Δ.Α.Π. 7ο    Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας

Εγγραφές παιδιών στο Κ.Δ.Α.Π. 16ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας

Εγγραφές παιδιών στο Κ.Δ.Α.Π.  Δημοτικό Σχολείο Δροσιάς

Εγγραφές παιδιών στο Κ.Δ.Α.Π.  Δημοτικό Σχολείο Λουκισίων

Εγγραφές παιδιών στο Κ.Δ.Α.Π.  Δημοτικό Σχολείο Παραλίας Αυλίδας

Η διαδικασία υπογραφής σύμβασης για τους Παιδικούς Σταθμούς θα ξεκινήσει μετά την έγκριση πινάκων κατάταξης βρεφών και νηπίων μέσω ΕΣΠΑ από το Δ.Σ. και την ανάρτηση αυτών στον πίνακα ανακοινώσεων του  Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. και στην ιστοσελίδα του Δήμου Χαλκιδέων .

Έχει αποσταλεί σχετικό email στους γονείς προκειμένου να ενημερωθούν.

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΑ ΤΙΣ ΚΑΤΩΘΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ:

Τετάρτη 6/9/2023

Εγγραφές βρεφών και νηπίων στον  Α΄ Παιδικό Σταθμό Χαλκίδας

Εγγραφές  νηπίων στον  Γ΄  Παιδικό Σταθμό Χαλκίδας

Πέμπτη  7/9/2023

Εγγραφές νηπίων στον Α΄ Βρεφονηπιακό Σταθμό Χαλκίδας

Εγγραφές βρεφών και νηπίων στο Δ΄ Βρεφονηπιακό Σταθμό Χαλκίδας

Παρασκευή 8/9/2023

Εγγραφές παιδιών στον  Παιδικό Σταθμό Δροσιάς

Εγγραφές  νηπίων στον Παιδικό Σταθμό Βασιλικού

Δευτέρα  11/9/2023

Εγγραφές βρεφών και νηπίων στο Παιδικό Σταθμό Ν.Αρτάκης

Η διαδικασία εγγραφής-υπογραφής Σύμβασης, εφόσον δεν έχουν καλυφθεί οι θέσεις των δομών, θα συνεχιστεί  μέχρι και την Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου 2023 το αργότερο. Σε περίπτωση εγγραφής από τις 15.9.2023 και μετά η ενεργοποίηση γίνεται από την πρώτη εργάσιμη του επόμενου μήνα.

Οι ωφελούμενοι διατηρούν το δικαίωμα ενεργοποίησης του voucher στις δομές του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ., εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις, καθ’ όλη τη διάρκεια του Προγράμματος, όποτε και εάν αυτό συμβεί πλην των δύο (2) τελευταίων μηνών, δηλαδή του Ιουνίου και του Ιουλίου 2023, με τελευταία ημερομηνία ενεργοποίησης voucher την 1η εργάσιμη ημέρα του Μαΐου 2024.

Σας υπενθυμίζουμε ότι δικαίωμα υπογραφής της σύμβασης έχει μόνο η/ο νόμιμος εκπρόσωπος το όνομα της/του οποίας/ου αναφέρεται στο voucher.  Κατά την προσέλευση  υπογραφής των συμβάσεων θα πρέπει να έχουν μαζί τους:

Την «αξία τοποθέτησης» (voucher) εκτυπωμένη

Την Ταυτότητα ή το Διαβατήριο τους

Σε περίπτωση κωλύματος φυσικής παρουσίας του/της νόμιμου εκπροσώπου αποκλειστικά για λόγους υγείας ,δύναται να προσέλθει εκ μέρους του/της τρίτο άτομο το οποίο θα πρέπει να έχει θεωρημένη εξουσιοδότηση,  την «αξία τοποθέτησης» (voucher) εκτυπωμένη (2 αντίγραφα)   την φωτοτυπία ταυτότητας του/της νόμιμου εκπροσώπου  καθώς και και την δική του ταυτότητα προς επίδειξη.

Τα οριστικά αποτελέσματα εγγραφών – επανεγγραφών και επιλαχόντων βάσει μοριοδότησης (τροφεία) ανά σταθμό θα αναρτηθούν μετά από απόφαση του Δ.Σ. του Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. σε ειδική συνεδρίαση κι εφόσον έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία εγγραφής βρεφών και νηπίων μέσω ΕΣΠΑ , στον πίνακα ανακοινώσεων του  Δ.Ο.Π.Π.Α.Χ. και στην ιστοσελίδα του Δήμου Χαλκιδέων

doppax.dimoschalkideon.gr

Τηλέφωνο  επικοινωνίας : 22210 20241.